Aktuality‎ > ‎

Čísla orientační jsou přidělena

přidáno: 2. 8. 2012 13:47, autor: Jiri Barcal

Odbor magistrátu, který přiděluje názvy ulic a čísla orientační, potvrdil, že jsou pozemkům v osadě Lahovská přidělena čísla orientační. Zároveň jsou do centrálního registru zadány ty adresy, o které si jejich majitelé prostřednictvím našeho sdružení požádali. Jejich seznam naleznete v dokumentu na konci tohoto článku.

Číslo k vašemu pozemku si můžete zobrazit na www.openstreemap.org.

Čísla orientační se přiřazovala k pozemkům bez ohledu na to, zda na nich stojí nějaký objekt. Pokud nějaký pozemek sousedí s více ulicemi, přiřadilo se číslo orientační z ulice, kde se nachází hlavní vchod. Čísla byla přidělována postupně tak, že po levé straně komunikace jsou lichá čísla, po pravé sudá. Číslovaly se také proluky, kde lze v budoucnosti postavit nějaký objekt a nemusela se poté ostatní čísla v ulicích přečíslovávat.

Očíslována byly všechny ulice kromě pozemků ve Štičkově sadu, kde vzhledem k charakteru pozemků lze v budoucnosti očekávat jejich spojování. 

Některé pozemky měla již čísla orientační z minulosti přidělena. V některých případech byla tato čísla zachována, v některých případech se tato čísla změnila. Prověřte si to na odkazu uvedeném výše.

Za zhotovení tabulky s číslem orientačním (bílé písmo na modrém podkladě) je odpovědný majitel pozemku. Zda se jedná o povinnost nebo svobodnou volbu zjišťujeme. Také připravujeme nabídku na hromadné objednání čísel orientačních. Pokud si tedy nechcete zadat výrobu individuálně, počkejte a sledujte tyto internetové stránky, kde se nabídka objeví.

Ċ
Jiri Barcal,
2. 8. 2012 13:47
Comments