Aktuality‎ > ‎

Informace o nově připravované autobusové lince č.172

přidáno: 22. 1. 2013 5:41, autor: Občanské sdružení Osada Lahovská   [ aktualizováno 22. 1. 2013 5:43 ]
Dne 17.01.2013 jsem se zúčastnil za naše Občanské sdružení spolu s Mgr. Martinem Melicharem - starostou naší městské části, panem Janem Martínkem – vedoucím oddělení dopravy z MČ Praha 16 a ostatními zástupci DP hl.m. Prahy a společnosti Ropid prověření trasy nové midibusové linky Závodiště Chuchle - Na Hvězdárně, stanovení definitivní polohy a názvů zastávek a návrhem na možné případné budoucí sloučení s autobusovou linkou č.245 z Radotína. 

Tato nová linka by měla začít jezdit od 4. března letošního roku v pracovní dny v době od 5.00 – 20.00 hod. a to 2x do hodiny v režimu, který bude mít návaznost na jízdní řád ČD, tzn. tak, aby bylo možné využívat vlakového spojení především směrem na Smíchov, případně i na autobusovou linku č. 244. Nástupní a výstupní stanice by byla na točně u Chuchelského závodiště a dále by mididbus pokračoval po ulici Radotínská do Velké Chuchle, následně pak přes železniční přejezd ulicí Starochuchelskou na náměstí Omladiny, kde bude zastavovat ve stanicích autobusové linky č.244 a následně bude stavět v nově připravovaných stanicích „Novochuchelská“, „Mrkosova“ v ulici Na Hvězdárně a poslední výstupní a nástupní zastávka bude na nově vybudované točně u osady „Na Hvězdárně“, kde je nově vybudováno i sociální zařízení pro řidiče. Zpět na nádraží Velká Chuchle pojede midibus stejnou trasou.

Pro zkoušku jsme absolvovali midibusem projetí trasy směrem na Lochkov po původní stavební komunikaci vybudované společností Skanska, dále pak ulicí K Višňovce a zpět ulicí Lahovskou na budoucí stanici „Na Hvězdárně“. Přestože midibus osadou projel bez problému, díky současnému úzkému uličnímu profilu a nemožnosti se tak vyhnout protijedoucím vozidlům se průjezd midibusu Lahovskou v brzké budoucnosti neuvažuje…

Vzhledem ke skutečnosti, že zmíněná linka by měla být provozována pouze v pracovní dny, apeloval jsem na zúčastněné zaměstnance DP a Ropidu, aby alespoň v letních měsících midibus jezdil i o víkendech, stejně jako linka č.245 z a do Radotína. Případná realizace mého požadavku se ukáže až po vyhodnocení vytíženosti této linky v „ostrém“ provozu.


Za výkonný výbor OS Lahovská Alen Petrásek
Comments