Aktuality‎ > ‎

Informace o rekonstrukci ul. Na Hvězdárně

přidáno: 15. 4. 2012 12:27, autor: Jiri Barcal

Na konci roku 2011 jsme měli naději, že v roce 2012 bude dokončena rekonstrukce komunikace Na Hvězdárna tak, aby od září mohl až do osady jezdit autobus městského hromadné dopravy. Bohužel se k dnešnímu dni nic neděje a poslední úsek cca 200m je stále v havarijním stavu. Zjišťovali jsme na úřadu aktuální zprávy.

Už v únoru bylo zpochybněno, že magistrát poskytne prostředky na dobudování komunikace. V březnu dokonce v médiích proběhly informace o tom, jak se v mj. Chuchli předražují veřejné zakázky - viz např. článek České televize. V článku se uvádí, že reálná cena za dokončení je 27 mil. Kč, nicméně vítězná cena v tendru byla 42 mil. Kč. To rozhodně magistrát naštvalo a je pochopitelné, že peníze poskytnou nechce.

Naštěstí se v jednání pokračovalo dál a podle posledních informací z počátku dubna údajně existuje šance, že magistrát peníze na rok 2012 poskytne. To údajně pouze za předpokladu, že se sníží náklady. Podle tvrzení z úřadu MČ Velká Chuchle je cca poloviční šance, že se to podaří. Pravděpodobně však za předpokladu, že si dokončení rekonstrukce vyžádá uzavření komunikace na cca 3 měsíce. Pokud tomu tak bude, je pravděpodobné, že by to bylo v letních měsících, tj. že by to částečně zasahovalo i do letních školních prázdnin.

To, že by se do Chuchle muselo jezdit oklikou přes Radotín nebo Lochkov je sice nepříjemné, ale představuje do pouhých 10 minut jízdy autem navíc. 

Comments