Aktuality‎ > ‎

Shrnutí aktivit v dubnu 2010

přidáno: 3. 5. 2010 12:21, autor: Jiri Barcal
Duben byl, dá se říci, měsícem vzniku občanského sdružení. Věc, kterou 5 lidí připravovalo od podzima předchozího roku, se podařilo v dubnu úspěšně završit. Na konci března sice Ministerstvo vnitra sdružení zaregistrovalo, ale v dubnu byla:
  • první valná hromada, na které se dokončily procedury spojené se založením sdružení (volba předsedy a místopředsedy, rozhodnutí o zřízení bankovního účtu, datové schránky aj.)
  • první aktivita zorganizovaná sdružením - jarní úklid - při kterém se ve dvou víkendech sešlo více než 10 lidí. Při něm jsme s pytli prošli celou osadu, vysbírali drobné odpadky a následující víkend dali do konkejneru, který zajistil úřad v Chuchli. Ten druhý týden se také podařilo prořezat větve zasahující ze soukromých zahrad do ulice Polní a zlepšit tak průjezd mezi ulicí Na Hvězdárně a Lahovskou. Celý úklid poslední dubnové dny zakončilo ještě pár jednotlivců, kteří pokračovali v čištění ulice Polní ve spodní části (u "hospody") a jiní, kteří spálili část nařezaných větví
  • první bylo také setkání s majiteli pozemků v osadě v klubovně fotbalového klubu Čechoslovan Velká Chuchle. Na něm se sešlo přes 50 obyvatel osady Lahovská, aby se seznámili se sdružením a to podpořili morálně, finančně a svým členstvím

Ohledně nejrozsáhlejšího projektu "Budoucí výstavba" proběhla setkání na stavebním úřadě v Radotíně a v Chuchli. Mapovali jsme další možný postup v situaci, kdy se přestalo pracovat na studii zastavovacích podmínek.

Velké množství našich kapacit však sebralo a ještě nějaký čas bude ubírat "rozběhnutí" fungování sdružení - zpracování přihlášek, dokončování těchto internetových stránek, ujasnění vzájemné komunikace a další.

Ještě jedna věc se podařila - v počátcích se podařilo shromáždit od členů a zakladatelů sdružení základní finanční prostředky, které do budoucna podpoří chod sdružení. Od zakládajících členů to je 5000 Kč, na setkání se shromáždilo cca 3500 Kč a na účtu sdružení se do konce dubna shromáždilo dalších 1400 Kč. Celkem tedy necelých 10000 Kč.

Následující měsíc se budeme věnovat především projektu Budoucí výstavba. Chceme zorganizovat pravidelné setkávání týmu lidí, kteří na projektu pracují, připravit dopis na stavební úřad v Radotíně, který by nám pomohl s hledáním podmínek pro výstavbu.

Za Vaši podporu Vám děkujeme a prosíme Vás, abyste byli ještě pár týdnů shovívaví k tomu, že aktualizace stránek a dostupnost dalších informací o aktivitách a penězích sdružení nejsou aktualizovány. Vše teprve začíná a na rozběhnutí potřebujeme nějaký čas.

Comments