Aktuality‎ > ‎

Také vám není lhostejné okolí vaší zahrady?

přidáno: 12. 4. 2011 12:40, autor: Jiri Barcal

Všichni víme, že od doby vzniku chatové osady a s tím spojeného zahrádkáření uplynulo mnoho času a nastalo mnoho změn. Velké množství zahrad změnilo své majitele, kteří mnohdy očekávali, že si zde vybudují nový domov. Bohužel situace tomu nepřeje a kromě udržovacích prací na stávajících chatách nelze dělat prakticky nic. Není se tedy proč divit, že se mnoho zahrad stalo neudržovaných.

Přesto v osadě zůstalo hodně těch, kteří o své zahrady a jejich okolí pečují a zkrášlují je. Jednoduše se cítí zodpovědní za ten kus země, kterým vládnou a nenechají křoví a plevel prorůstat do sousedních zahrad a veřejných prostor. Právě kvůli těm občanské sdružení "Osada Lahovská" letos poprvé udělila ocenění ve formě kartičky zavěšené na plotě.

Majitelům zahrad, které by si zasloužily lepší péči, se může na plotě objevit jiný obrázek:Doufejme, že je to bude inspirovat k tomu, aby své zahradě a svému okolí věnovali minimum času, prořezali zeleň přesahující z jejich zahrady do komunikací, které už tak úzké ještě zužuje a zabránili jejímu dalšímu prorůstání. Doufejme, že se jim příští rok na plotě objeví lepší hodnocení.
Comments